Premier League
England
18:30
Aston Villa
 
Everton
 
21:00
Arsenal
 
Leicester City
 
21:00
Brighton & Hove Albion
 
Newcastle United
 
21:00
Manchester City
 
AFC Bournemouth
 
21:00
Southampton
 
Leeds United
 
21:00
Wolverhampton Wanderers
 
Fulham
 
23:30
Brentford
 
Manchester United
 
LaLiga Santander
Spain
FT
Osasuna
2
Sevilla
1
22:00
Celta Vigo
 
Espanyol
 
Serie A
Italy
23:30
AC Milan
 
Udinese
 
23:30
Sampdoria
 
Atalanta
 
Bundesliga
Germany
FT
Freiburg
1
Borussia Dortmund
3
20:30
Bayer Leverkusen
 
Augsburg
 
20:30
Hertha Berlin
 
Eintracht Frankfurt
 
20:30
Hoffenheim
 
Bochum
 
20:30
RB Leipzig
 
FC Cologne
 
20:30
Werder Bremen
 
VfB Stuttgart
 
23:30
Schalke 04
 
Borussia Monchengladbach
 
Ligue 1
France
FT
Nantes
1
Lille
1
22:00
Monaco
 
Rennes
 
Ligue 2
France
20:00
Guingamp
 
Paris FC
 
Championship
England
FT
Watford
1
Burnley
0
18:30
Cardiff City
 
Birmingham City
 
21:00
Blackpool
 
Swansea City
 
21:00
Huddersfield Town
 
Stoke City
 
21:00
Hull City
 
Norwich City
 
21:00
Luton Town
 
Preston North End
 
21:00
Millwall
 
Coventry City
 
21:00
Rotherham United
 
Reading
 
21:00
Sunderland
 
Queens Park Rangers
 
21:00
Wigan Athletic
 
Bristol City
 
League 1
England
18:30
Bristol Rovers
 
Oxford United
 
21:00
Accrington Stanley
 
Burton Albion
 
21:00
Cambridge United
 
Exeter City
 
21:00
Cheltenham Town
 
Portsmouth
 
21:00
Derby County
 
Barnsley
 
21:00
Ipswich Town
 
Milton Keynes Dons
 
21:00
Lincoln City
 
Forest Green Rovers
 
21:00
Morecambe
 
Fleetwood Town
 
21:00
Plymouth Argyle
 
Peterborough United
 
21:00
Port Vale
 
Bolton Wanderers
 
21:00
Sheffield Wednesday
 
Charlton Athletic
 
21:00
Wycombe Wanderers
 
Shrewsbury Town
 
League 2
England
21:00
AFC Wimbledon
 
Doncaster Rovers
 
21:00
Bradford City
 
Newport County
 
21:00
Carlisle United
 
Swindon Town
 
21:00
Harrogate
 
Crawley Town
 
21:00
Leyton Orient
 
Mansfield Town
 
21:00
Northampton Town
 
Hartlepool United
 
21:00
Rochdale
 
Grimsby Town
 
21:00
Salford City
 
Crewe Alexandra
 
21:00
Stockport County
 
Colchester United
 
21:00
Sutton United
 
Barrow
 
21:00
Tranmere Rovers
 
Gillingham
 
21:00
Walsall
 
Stevenage
 
National League
England
21:00
Boreham Wood
 
Notts County
 
21:00
Bromley
 
Altrincham
 
21:00
Chesterfield
 
Aldershot Town
 
21:00
Eastleigh
 
Wealdstone
 
21:00
FC Halifax Town
 
Torquay United
 
21:00
Gateshead FC
 
Barnet
 
21:00
Maidenhead United
 
Scunthorpe United
 
21:00
Maidstone
 
York City
 
21:00
Solihull Moors
 
Southend United
 
21:00
Woking
 
Dagenham & Redbridge
 
21:00
Yeovil Town
 
Wrexham
 
23:20
Oldham Athletic
 
Dorking Wanderers
 
Eredivisie
Netherlands
FT
Excelsior
3
Vitesse
1
23:45
Go Ahead Eagles
 
PSV Eindhoven
 
Super Lig
Turkiye
FT
Trabzonspor
1
Hatayspor
0
23:15
Kayserispor
 
Istanbulspor
 
Primeira Liga
Portugal
FT
Famalicao
0
SC Braga
3
Premiership
Scotland
21:00
Aberdeen
 
Motherwell
 
21:00
Livingston
 
Hibernian
 
21:00
Rangers
 
St. Johnstone
 
21:00
St. Mirren
 
Ross County
 
First Division A
Belgium
FT
Oostende
1
Gent
3
21:00
Westerlo
 
Standard Liege
 
23:15
Cercle Brugge
 
KV Mechelen
 
23:15
RFC Seraing
 
Sporting Charleroi
 
LaLiga Smartbank
Spain
FT
Levante
0
SD Huesca
0
22:00
Eibar
 
Tenerife
 
Serie B
Italy
FT
Parma
2
Bari
2
2. Bundesliga
Germany
18:00
Arminia Bielefeld
 
Hamburger SV
 
18:00
Holstein Kiel
 
Eintracht Braunschweig
 
18:00
Karlsruher SC
 
Sandhausen
 
Eerste Divisie
Netherlands
FT
Almere City FC
3
TOP Oss
0
FT
De Graafschap
1
VVV-Venlo
2
FT
FC Eindhoven
2
Willem II
1
FT
Helmond Sport
1
Jong AZ Alkmaar
3
FT
Roda JC Kerkrade
1
Jong Ajax
0
FT
Telstar
0
PEC Zwolle
5
Championship
Scotland
FT
Dundee FC
4
Arbroath
2
21:00
Ayr United
 
Hamilton Academical
 
21:00
Inverness CT
 
Cove Rangers
 
21:00
Queen's Park
 
Partick Thistle
 
21:00
Raith Rovers
 
Greenock Morton
 
League 1
Scotland
21:00
Alloa Athletic
 
FC Edinburgh
 
21:00
Clyde
 
Kelty Hearts
 
21:00
Dunfermline Athletic
 
Montrose
 
21:00
Falkirk
 
Peterhead
 
21:00
Queen of South
 
Airdrieonians
 
League 2
Scotland
21:00
Albion Rovers
 
East Fife
 
21:00
Dumbarton
 
Annan Athletic
 
21:00
Forfar Athletic
 
Elgin City
 
21:00
Stirling Albion
 
Stenhousemuir
 
21:00
Stranraer
 
Bonnyrigg Rose Athletic
 
Primera Division
Argentina
FT
CA Huracan
4
Sarmiento
1
FT
Club Atletico Platense
3
Banfield
1
FT
Patronato de Parana
3
San Lorenzo de Almagro
2
Super League
China
18:00
Henan Songshan Longmen
 
Meizhou Hakka
 
Postp.
Changchun Yatai
 
Chengdu Rongcheng
 
18:30
Guangzhou City
 
Wuhan Yangtze River
 
Postp.
Shanghai Shenhua
 
Shandong Taishan
 
Superliga
Denmark
FT
AC Horsens
3
FC Midtjylland
3
FT
FC Copenhagen
1
Randers FC
3
Eliteserien
Norway
FT
Sandefjord
2
Rosenborg
5
FT
Sarpsborg 08
1
Bodoe/Glimt
4
21:00
Aalesund
 
FK Haugesund
 
Allsvenskan
Sweden
22:30
Helsingborg
 
Sirius
 
J1 League
Japan
60'
Consadole Sapporo
0
Vissel Kobe
2
16:30
Jubilo Iwata
 
Urawa Red Diamonds
 
Postp.
FC Tokyo
 
Cerezo Osaka
 
Postp.
Kawasaki Frontale
 
Kyoto Sanga FC
 
Postp.
Yokohama F.Marinos
 
Shonan Bellmare
 
Super League
Switzerland
23:00
Sion
 
Grasshopper
 
Veikkausliiga
Finland
21:00
FC Inter Turku
 
VPS
 
21:00
Ilves
 
Honka
 
Bundesliga
Austria
22:00
Austria Wien
 
WSG Tirol
 
22:00
SK Austria Klagenfurt
 
SV Ried
 
Liga 1
Romania
FT
ACS Champions FC Arges
0
U Craiova 1948
2
23:00
UTA Arad
 
Universitatea Cluj
 
Premier Division
Ireland
FT
Bohemian FC
0
Dundalk
1
FT
Derry City
0
Shamrock Rovers
0
FT
Drogheda United
3
Shelbourne
1
FT
UCD
2
Finn Harps
1
1st Division
Denmark
18:00
FC Helsingoer
 
Hvidovre
 
20:00
Nykoebing FC
 
Vendsyssel FF
 
1st Lig
Turkiye
FT
Altay
0
Samsunspor
2
21:00
Manisa FK
 
Boluspor
 
23:15
Rizespor
 
Keciorengucu
 
1st League
Czech Republic
21:00
Banik Ostrava
 
FC Fastav Zlin
 
21:00
FC Zbrojovka Brno
 
Mlada Boleslav
 
21:00
Teplice
 
Bohemians 1905
 
Club Friendlies
International
FT
Atletico Malagueno
1
CD El Ejido 2012
3
FT
CF Illueca
0
CD Teruel
2
AP
Alcoyano
1
Hercules
1
AP
Lorca Deportiva
1
Cartagena B
1
FT
PAS Giannina
2
Karmiotissa Pano Polemidion
2
16:00
AD Fafe
 
Vilaverdense FC
 
16:00
Real Madrid Castilla
 
Atletico Baleares
 
16:00
Real Valladolid B
 
Rayo Majadahonda
 
16:30
CD Mostoles Urjc
 
Real Avila CF
 
16:30
Merelinense
 
Felgueiras 1932
 
16:30
Numancia
 
San Sebastian de los Reyes
 
16:30
SD Amorebieta
 
Athletic Bilbao B
 
20:00
Bonner SC
 
VfL Alfter
 
22:00
Fanfulla
 
Lecco
 
22:00
FeralpiSalo
 
Calvina
 
22:00
Pergolettese
 
Giana Erminio
 
22:00
Sanjoanense
 
Academica
 
22:30
Levadiakos
 
Atromitos
 
22:30
Virtus Entella
 
SCD Ligorna
 
23:00
AlbinoLeffe
 
Villa D'Alme
 
23:00
Asteras Tripolis
 
Panetolikos
 
23:00
Carrarese
 
S.S. Arezzo
 
23:00
Lamia
 
Ionikos
 
Canc.
Latina
 
Aprilia
 
23:00
Novara
 
Fiorenzuola
 
23:00
OFI Crete
 
Episkopi Rethymno
 
23:00
San Donato
 
Sangiovannese
 
23:00
Varzim
 
Tirsense
 
23:30
PAOK FC
 
NFC Volos
 
Primera Nacional
Argentina
FT
Atletico Rafaela
1
Club Atletico Estudiantes
2
Primera B Metropolitana: Clausura
Argentina
23:15
CA Talleres Remedios de Escalada
 
Dock Sud
 
Primera C: Clausura
Argentina
FT
Central Cordoba de Rosario
2
Argentino de Merlo
1
FT
Deportivo Espanol
0
Puerto Nuevo
0
Women's Primera Division A
Argentina
FT
Excursionistas Women
0
CD UAI Urquiza Women
2
21:00
Ferro Carril Oeste Women
 
Estudiantes de La Plata Women
 
Argentina Reserve League
Argentina
20:00
Tigre Reserve
 
Defensa y Justicia Reserve
 
21:00
Talleres De Cordoba Reserve
 
Estudiantes de la Plata Reserve
 
Premier League
Armenia
21:00
Pyunik
 
Shirak
 
23:30
Urartu FC
 
Van
 
NPL Capital
Australia
12:00
Belconnen United
 
Gungahlin United
 
12:00
Canberra Olympic
 
West Canberra Wanderers
 
12:00
Tigers FC
 
O'Connor Knights
 
NPL New South Wales: Play-off
Australia
12:00
Sydney Olympic
 
Manly United
 
NPL Northern New South Wales
Australia
FT
Broadmeadow Magic
2
Maitland
3
NPL South Australia
Australia
12:30
Adelaide City
 
Adelaide Olympic
 
12:30
Adelaide United Youth
 
West Torrens Birkalla
 
12:30
Croydon Kings
 
Adelaide Comets
 
12:30
Cumberland United
 
Campbelltown City
 
12:30
North Eastern Metro Stars
 
South Adelaide
 
12:30
Sturt Lions
 
White City Woodville
 
NPL Tasmania
Australia
FT
South Hobart
5
Glenorchy Knights
3
11:30
Olympia FC Warriors
 
Devonport City
 
NPL Victoria
Australia
14:45
South Melbourne
 
Dandenong City
 
16:00
Hume City FC
 
Dandenong Thunder SC
 
NPL Western Australia
Australia
14:00
Armadale
 
Bayswater City
 
14:00
Balcatta
 
Cockburn City
 
14:00
Floreat Athena
 
Sorrento
 
14:00
Perth Glory Youth
 
ECU Joondalup
 
14:00
Stirling Lions
 
Inglewood United
 
16:00
Perth SC
 
Gwelup Croatia
 
NorZone Premier League
Australia
13:30
Mindil Aces
 
Port Darwin
 
17:30
Casuarina
 
Hellenic
 
NPL New South Wales 2: Play-off
Australia
11:00
St George City
 
Western Sydney Wanderers FC Youth
 
16:30
Spirit FC
 
Northern Tigers
 
Queensland Premier League
Australia
15:00
Caboolture FC
 
Magpies Crusaders
 
15:00
Ipswich Knights
 
Brisbane Strikers
 
15:00
Redlands United
 
Western Pride
 
15:00
Rochedale Rovers
 
Sunshine Coast
 
15:00
SWQ Thunder
 
Mitchelton
 
South Australia State League 1
Australia
12:30
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide University Women
 
12:30
Adelaide University SC
 
West Adelaide
 
12:30
Eastern United FC
 
Modbury Jets
 
12:30
Fulham United Women
 
Port Adelaide Lion SC
 
12:30
Para Hills Knights
 
Adelaide Raiders
 
12:30
Playford City Patriots
 
Adelaide Hills
 
NPL Victoria 2
Australia
12:00
Brunswick City
 
Langwarrin SC
 
12:00
Manningham United Blues
 
Brunswick Juventus FC
 
12:00
North Geelong Warriors
 
Bulleen Lions
 
12:00
Werribee City
 
Northcote City
 
13:00
Kingston City
 
Goulburn Valley Suns
 
Queensland Premier League 2
Australia
14:30
North Star FC
 
Taringa Rovers
 
15:00
Coomera Colts
 
Holland Park Hawks
 
15:00
Magic United TFA
 
Albany Creek
 
15:00
Samford Rangers
 
Wolves FC
 
15:00
Souths United
 
Grange Thistle
 
15:00
Virginia United
 
Surfers Paradise Apollo
 
Women's NPL Queensland
Australia
14:00
Gold Coast United FC Women
 
Eastern Suburbs FC Women
 
15:30
Capalaba FC Women
 
Souths United Women
 
2. Liga
Austria
FT
BW Linz
1
Grazer AK
1
Regionalliga East
Austria
FT
ASK-BSC Bruck/Leitha
1
FC Marchfeld Donauauen
2
FT
ASV Siegendorf
2
SC Wiener Viktoria
0
FT
USV Scheiblingkirchen
1
ASV Drassburg
1
FT
FCM Traiskirchen
3
Wiener Neustadt
2
FT
TWL Elektra
6
FC Mauerwerk
0
22:30
SR Donaufeld
 
Wiener Sport-Club
 
22:30
SV Stripfing
 
SC Neusiedl am See 1919
 
23:30
SV Leobendorf
 
Kremser SC
 
Regionalliga Middle
Austria
FT
Bad Gleichenberg
2
Leoben
2
FT
Deutschlandsberger SC
1
Kalsdorf
3
FT
SC Gleisdorf
0
Allerheiligen
0
FT
SC Weiz
0
SAK Klagenfurt
0
FT
Union Vocklamarkt
1
SV St. Anna
2
FT
WSC Hertha
1
Union Gurten
0
22:00
LASK (A)
 
Treibach
 
22:00
Wolfsberger AC (A)
 
Ried (A)
 
Regionalliga West: Salzburg
Austria
FT
Pinzgau Saalfelden
5
SV Grodig
0
FT
Seekirchen
2
SK Bischofshofen
1
FT
St. Johann
1
UFC Hallein
0
FT
SV Wals Grunau
1
SV Kuchl
2
Regionalliga West: Tyrol
Austria
FT
Hall
0
Woergl
3
FT
Kufstein
1
Reichenau
0
FT
WSG Tirol II
0
SV Fuegen
2
FT
FC Kitzbuehel
1
SV Telfs
2
FT
Kundl
1
Schwaz
4
Regionalliga West: Vorarlberg
Austria
21:30
Rotenberg
 
FC Wolfurt
 
22:00
Dornbirner SV
 
Admira Dornbirn
 
22:00
SCR Altach Juniors
 
FC Lauterach
 
23:00
Hohenems
 
SC Goefis
 
Premier League
Azerbaijan
21:20
Sumqayit
 
Qarabag FK
 
23:30
Sabail
 
Turan Tovuz
 
Premier League
Belarus
FT
Neman Grodno
1
FK Slutsk
0
19:00
Isloch
 
Dinamo Brest
 
Canc.
Rukh Brest
 
Shakhtyor Soligorsk
 
21:00
FC Minsk
 
FK Vitebsk
 
23:00
Slavia Mozyr
 
Gomel
 
1st League
Belarus
17:00
Maxline Rogachev
 
FC Volna Pinsk
 
19:00
Shakhtar-2 (Petrikov)
 
Naftan Novopolotsk
 
21:00
FC Slonim
 
FC Smorgon
 
First Division B
Belgium
FT
FCV Dender EH
1
Lommel
4
FT
Virton
1
RWD Molenbeek
1
21:00
Beerschot
 
SK Beveren
 
Women's Super League
Belgium
FT
Anderlecht Women
3
SC Eendracht Aalst Women
0
FT
Sporting Charleroi Women
0
Yellow-Red KV Mechelen
1
FT
FC Femina White Star Woluwe
1
Genk Women
2
18:30
KAA Gent Women
 
Oud-Heverlee Leuven Women
 
21:00
SV Zulte Waregem Women
 
Club Brugge Women
 
Premier League
Bosnia and Herzegovina
22:00
Sloboda Tuzla
 
Borac Banja Luka
 
Postp.
Zrinjski Mostar
 
Siroki Brijeg
 
22:30
Posusje
 
Sloga Doboj
 
1st League: RS
Bosnia and Herzegovina
22:30
FK Ljubic Prnjavor
 
Famos
 
22:30
FK Podrinje
 
Omarska
 
22:30
FK Zvijezda 09
 
Kozara
 
22:30
Rudar Prijedor
 
FK Laktasi
 
22:30
Sloboda Novi Grad
 
FK Modrica
 
22:30
Zeljeznicar Banja Luka
 
Tekstilac Derventa
 
1st League: FBiH
Bosnia and Herzegovina
22:00
FK Zvijezda
 
NK Vis Simm-Bau
 
22:00
Gradina Srebrenik
 
Buducnost
 
22:00
Jedinstvo Bihac
 
FK Radnicki
 
22:00
NK Bratstvo
 
GOSK Gabela
 
22:00
Rudar Kakanj
 
HNK Tomislav
 
Canc.
Rudar Kakanj
 
Orasje
 
Serie B
Brazil
FT
Vila Nova
0
Londrina EC
0
FT
Bahia
2
Ituano FC
0
FT
Brusque
2
Ponte Preta
1
21:00
Operario Ferroviario
 
Sampaio Correa
 
21:00
Vasco da Gama
 
Tombense FC
 
Copa Paulista: Group 2
Brazil
FT
XV de Piracicaba
2
Sao Bento
1
Brasileiro U20: Play-off
Brazil
21:00
Internacional U20
 
Flamengo U20
 
Parva Liga
Bulgaria
FT
Hebar
0
Slavia Sofia
3
22:45
Arda Kardzhali
 
CSKA 1948
 
Vtora Liga
Bulgaria
22:00
Belasitsa Petrich
 
Vitosha Bistritsa
 
22:00
Maritsa Plovdiv
 
Sozopol
 
22:00
Minyor Pernik
 
Montana
 
22:00
Spartak Pleven
 
Dobrudzha Dobrich
 
22:00
Sportist Svoge
 
Etar
 
Premier League
Burundi
Postp.
Atletico Academy
 
Kayanza United
 
20:00
Bujumbura City
 
Le Messager Ngozi
 
Postp.
TOP Junior FC
 
Tigre Noir Ruyigi
 
C-League
Cambodia
15:45
Angkor Tiger FC
 
Visakha FC
 
15:45
Nagaworld FC
 
Boeung Ket
 
18:30
Royal Cambodian Armed Forces FA
 
Phnom Penh
 
18:30
Svay Rieng
 
Kirivong Soksen Chey
 
Premier League
Canada
FT
Cavalry FC
2
Forge FC
1
Primera División
Chile
FT
Coquimbo Unido
3
Cobresal
1
Primera B
Chile
FT
Magallanes
0
Santiago Wanderers
1
22:00
Santiago Morning
 
Deportes Temuco
 
League One
China
15:00
Guangxi Baoyun
 
Shaanxi Changan
 
15:00
Nanjing City
 
Sichuan Jiuniu
 
15:00
Xinjiang Tianshan
 
Jiangxi Beidamen
 
18:30
Beijing Technology
 
Suzhou Dongwu
 
League Two: Group A
China
14:30
Inner Mongolia Caoshangfei
 
Zhuhai Qinao
 
League Two: Group B
China
14:30
Hunan Xiangtao
 
Dandong Tengyue
 
14:30
Nantong Haimen Codion
 
Wuhan Jiangcheng
 
Primera A: Clausura
Colombia
FT
Bucaramanga
1
Union Magdalena
0
Primera División: Apertura
Costa Rica
FT
Club Sport Herediano
4
Sporting San Jose
2
Liga de Ascenso: Apertura: Group A
Costa Rica
FT
Deportiva Carmelita
0
Barrio Mexico
0
1st League
Croatia
FT
Sibenik
0
NK Istra 1961
0
23:30
HNK Gorica
 
NK Lokomotiva
 
2nd League
Croatia
22:30
Bijelo Brdo
 
NK Hrvatski Dragovoljac
 
22:30
Cibalia
 
NK Kustosija
 
22:30
Dubrava Zagreb
 
Vukovar 91
 
22:30
HNK Orijent 1919
 
Solin
 
Canc.
NK Dugopolje
 
Inter Zapresic
 
22:30
NK Dugopolje
 
NK Croatia Zmijavci
 
Super Cup
Cyprus
FT
Apollon Limassol
2
Omonia Nicosia
0
2nd league
Czech Republic
15:15
MFK Chrudim
 
Vysocina Jihlava
 
15:15
MFK Vyskov
 
FK MAS Taborsko
 
15:15
Slavia Prague B
 
Sparta Prague B
 
15:15
Trinec
 
Dukla Praha
 
22:00
FC Vlasim
 
SK Lisen
 
3rd League: MSFL
Czech Republic
FT
Hlucin
0
Frydek-Mistek
1
22:00
FC Slovan Rosice
 
1. BFK Frydlant nad Ostravici
 
22:00
SK Hanacka Slavia Kromeriz
 
FC Banik Ostrava B
 
22:00
Vitkovice
 
FK Hodonin
 
CFL: Group A
Czech Republic
FT
Pisek
2
FK Zbuzany 1953
2
15:15
Motorlet Prague
 
1. FC Karlovy Vary
 
15:15
Sokolov
 
Admira Prague
 
15:30
Kraluv Dvur
 
TJ Prestice
 
15:30
Sokol Hostoun
 
SK Dynamo Ceske Budejovice B
 
20:00
Jiskra Domazlice
 
Povltavska FA
 
CFL: Group B
Czech Republic
15:15
FK Mlada Boleslav B
 
Benesov
 
15:30
FK Kolin
 
Banik Sous
 
22:00
Slovan Velvary
 
FK Teplice B
 
22:00
TJ Sokol Zivanice
 
SK Zapy
 
22:00
Usti nad Labem
 
FK Prepere
 
U19 League
Czech Republic
16:00
FC Viktoria Plzen U19
 
FC Hradec Kralove U19
 
16:00
FK Mlada Boleslav U19
 
FC Vysocina Jihlava U19
 
16:00
Sigma Olomouc U19
 
FC Banik Ostrava U19
 
16:00
Sparta Prague U19
 
Ceske Budejovice U19
 
17:15
1 FC Slovacko U19
 
FC Pardubice U19
 
18:15
Dukla Prague U19
 
Karvina U19
 
2nd Division
Denmark
FT
B 93
3
FC Roskilde
1
19:00
Aarhus Fremad
 
Frem
 
19:00
Kolding IF
 
Thisted
 
20:00
Jammerbugt FC
 
HIK
 
3rd Division
Denmark
18:00
Ishoej IF
 
FA 2000
 
19:00
AB Taarnby
 
Holstebro
 
19:00
Oure FA
 
Vanloese
 
19:00
Young Boys FD
 
Dalum
 
Danmarksserien: Group 1
Denmark
00:00
Holbaek
 
Broenshoej
 
17:00
B 1908
 
Goerslev IF
 
17:00
GVI
 
Herstedoester IC
 
18:00
Karlslunde IF
 
Greve
 
Danmarksserien: Group 2
Denmark
19:00
Herlev
 
Slagelse
 
Danmarksserien: Group 3
Denmark
18:00
Otterup
 
B 1909
 
18:00
Tarup-Paarup
 
Brabrand IF II
 
18:30
Hedensted
 
B 1913
 
Danmarksserien: Group 4
Denmark
18:00
Odder IGF
 
Aarhus Fremad II
 
18:00
Viby IF
 
Vejgaard
 
18:30
Noerresundby
 
VRI
 
20:00
AaB II
 
ASA Aarhus
 
20:00
FC Djursland
 
Kjellerup
 
Women's Elitedivisionen
Denmark
18:00
Fortuna Hjoerring Women
 
AGF Women
 
21:00
FC THY-Thisted Q Women
 
HB Koege Women
 
Women's 1. Division
Denmark
18:00
AaB Women
 
Vildbjerg
 
19:00
Odense Q Women
 
B93 Women
 
19:00
Oesterbro IF Women
 
Dalum/Naesby
 
20:00
NIF HG
 
Varde Women
 
Serie A: 2nd Stage
Ecuador
FT
Mushuc Runa
1
Orense
1
Cup
Egypt
AP
ENPPI
4
National Bank
4
National League: North
England
21:00
Banbury United
 
AFC Fylde
 
21:00
Buxton
 
Curzon
 
21:00
Chester FC
 
Brackley Town
 
21:00
Chorley
 
Darlington
 
21:00
Farsley Celtic AFC
 
Alfreton Town
 
21:00
Gloucester City
 
Boston United
 
21:00
Kettering Town
 
Bradford PA
 
21:00
Kidderminster Harriers
 
Leamington
 
21:00
King's Lynn Town
 
Blyth Spartans
 
21:00
Scarborough Athletic
 
Hereford
 
21:00
Southport
 
Peterborough Sports
 
21:00
Spennymoor Town
 
Telford
 
National League: South
England
21:00
Braintree Town
 
Havant and Waterlooville
 
21:00
Chippenham Town
 
Chelmsford
 
21:00
Concord Rangers
 
Taunton Town
 
21:00
Dartford
 
Cheshunt
 
21:00
Dover
 
Hungerford Town
 
21:00
Eastbourne Borough
 
Bath City
 
21:00
Farnborough
 
Dulwich Hamlet
 
21:00
Hampton & Richmond
 
Hemel Hempstead
 
21:00
Slough Town
 
Tonbridge Angels
 
21:00
St.Albans
 
Oxford City
 
21:00
Welling United
 
Worthing
 
21:00
Weymouth
 
Ebbsfleet United
 
Northern Premier League
England
21:00
FC United of Manchester
 
Atherton Collieries
 
21:00
Guiseley
 
Marine
 
21:00
Hyde United
 
Radcliffe
 
21:00
Lancaster City
 
Nantwich Town
 
21:00
Liversedge
 
Ashton United
 
21:00
Marske United
 
Belper Town
 
21:00
Matlock Town
 
Whitby
 
21:00
South Shields
 
Stalybridge
 
21:00
Stafford Rangers
 
Bamber Bridge
 
21:00
Warrington Rylands
 
Gainsborough
 
21:00
Warrington Town
 
Morpeth Town AFC
 
Southern League Premier: Central
England
21:00
Basford United
 
AFC Rushden & Diamonds
 
21:00
Bedford
 
Barwell FC
 
21:00
Coalville Town
 
Alvechurch
 
21:00
Hitchin Town
 
Rushall Olympic
 
21:00
Ilkeston Town
 
Leiston
 
21:00
Mickleover Sports
 
Hednesford
 
21:00
Needham Market
 
Bromsgrove Sporting
 
21:00
Nuneaton Town
 
Royston Town
 
21:00
Redditch United
 
Kings Langley
 
21:00
St. Ives Town
 
Stratford Town
 
21:00
Stourbridge
 
Tamworth
 
Southern League Premier: South
England
21:00
Beaconsfield Town
 
Plymouth Parkway
 
21:00
Chesham United
 
Hartley Wintney
 
21:00
Harrow Borough
 
Winchester City
 
21:00
Hayes & Yeading United
 
Salisbury
 
21:00
Merthyr Town
 
Bracknell Town
 
21:00
North Leigh
 
Metropolitan Police
 
21:00
Poole Town
 
Tiverton
 
21:00
Swindon Supermarine
 
Hendon
 
21:00
Truro City
 
Dorchester Town
 
21:00
Weston Super Mare
 
Gosport Borough
 
21:00
Yate Town
 
Hanwell Town
 
Isthmian League Premier Division
England
21:00
Billericay
 
Cray Wanderers
 
21:00
Bishop's Stortford
 
Haringey Borough
 
21:00
Bognor Regis Town
 
Hornchurch
 
21:00
Canvey Island
 
Horsham
 
21:00
Carshalton Athletic
 
Brightlingsea Regent
 
21:00
Corinthian Casuals
 
Bowers & Pitsea
 
21:00
Enfield Town
 
Folkestone Invicta
 
21:00
Hastings
 
Aveley
 
21:00
Margate
 
Kingstonian
 
21:00
Wingate & Finchley
 
Lewes
 
Premier League 2: Division 1
England
FT
Manchester United U21
1
Crystal Palace U21
5
FT
Tottenham Hotspur U21
0
Everton U21
2
FT
West Ham United U21
2
Arsenal U21
3
Premier League 2: Division 2
England
FT
Middlesbrough U21
3
Derby County Academy
1
FT
Southampton U21
4
West Bromwich Albion U21
1
Premier League U18
England
16:30
Crystal Palace U18
 
West Ham United U18
 
17:00
Arsenal U18
 
Chelsea U18
 
17:00
Brighton & Hove Albion U18
 
Fulham U18
 
17:00
West Bromwich Albion U18
 
Norwich City U18
 
17:30
Leicester City U18
 
Tottenham Hotspur U18
 
18:00
Blackburn Rovers U18
 
Wolverhampton Wanderers U18
 
18:00
Nottingham Forest U18
 
Everton U18
 
18:00
Stoke City U18
 
Leeds United U18
 
18:30
Liverpool U18
 
Middlesbrough U18
 
18:30
Sunderland U18
 
Derby County U18
 
19:00
Southampton U18
 
Aston Villa U18
 
Meistriliiga
Estonia
18:30
TJK Legion
 
Nomme Kalju FC
 
21:00
Flora Tallinn
 
Narva Trans
 
23:15
Talinna Kalev
 
Tammeka
 
Esiliiga
Estonia
19:00
FCI Levadia U21
 
FC Elva
 
19:00
Harju Jalgpallikool
 
Ida-Virumaa FC Alliance
 
Premier League
Faroe Islands
FT
B36 Torshavn
5
Skala
1
1. Deild
Faroe Islands
21:00
B36 Torshavn II
 
NSI Runavik II
 
21:00
Fuglafjoerdur
 
Ki Klaksvik II
 
21:00
HB Torshavn II
 
B71 Sandoy
 
21:00
TB Tvoeroyri
 
Vikingur Gota II
 
23:00
07 Vestur Sorvagur II
 
Undrid FF
 
Ykkonen
Finland
19:00
KPV
 
PK-35 Helsinki
 
21:00
EIF
 
Pargas IF
 
Kakkonen: Group A
Finland
19:00
PK Keski-Uusimaa
 
PPJ
 
21:00
FC Reipas
 
KaePa
 
21:00
LaPa
 
JIPPO
 
Kakkonen: Group B
Finland
19:00
EPS
 
FC Jazz
 
21:00
Hjs Akatemia
 
GrIFK Grankulla
 
21:00
Musan Salama
 
Ilves-Kissat
 
21:00
SalPa
 
Honka (A)
 
Kakkonen: Group C
Finland
22:00
OTP
 
Naerpes Kraft
 
Women's Kansallinen Liiga
Finland
18:00
ONS Women
 
PK-35 Helsinki Women
 
19:00
HJK Helsinki Women
 
NJS Women
 
19:00
KuPS Women
 
PK-35 Vantaa Women
 
21:00
Aaland United Women
 
Tampereen Ilves Women
 
21:00
FC Honka Women
 
HPS Women
 
Championnat National
France
FT
Chateauroux
0
Paris 13 Atletico
0
FT
Cholet
1
Avranches
3
FT
Concarneau
1
Orleans
1
FT
Dunkerque
3
Le Mans
0
FT
FC Bastia-Borgo
1
Le Puy
0
FT
Stade Briochin
2
Red Star
2
FT
Versailles
2
Martigues
1
FT
Villefranche Beaujolais
1
Sedan
1
Erovnuli Liga
Georgia
23:00
FC Telavi
 
FC Samgurali Tskhaltubo
 
3. Liga
Germany
FT
Hallescher FC
2
Oldenburg
0
19:00
Borussia Dortmund II
 
RW Essen
 
19:00
Elversberg
 
FSV Zwickau
 
19:00
Ingolstadt
 
1. FC Saarbrucken
 
19:00
SC Verl
 
1860 Munich
 
19:00
SpVgg Bayreuth
 
VfL Osnabrück
 
19:00
Viktoria Cologne
 
Dynamo Dresden
 
Regionalliga Bayern
Germany
FT
FV Illertissen
1
Augsburg II
5
FT
TSV Buchbach
2
SV Heimstetten
0
FT
Viktoria Aschaffenburg
0
Greuther Furth II
0
19:00
DJK Vilzing
 
TSV Aubstadt
 
19:00
FC Schweinfurt
 
Burghausen
 
19:00
Turkgucu Munchen
 
Wurzburger Kickers
 
19:00
Unterhaching
 
Bayern Munich II
 
22:00
VfB Eichstatt
 
1. FC Nuremberg II
 
Regionalliga Nord
Germany
FT
Hannover 96 II
0
SC Weiche Flensburg
3
18:00
Hamburger SV II
 
SSV Jeddeloh II
 
19:00
Holstein Kiel II
 
Teutonia Ottensen
 
19:00
Kickers Emden
 
TSV Havelse
 
22:00
SV Drochtersen/Assel
 
Eintracht Norderstedt
 
Regionalliga Nordost
Germany
FT
FC Viktoria 1889 Berlin
2
Lokomotive Leipzig
2
FT
Hertha Berlin II
0
Babelsberg
1
18:00
BSG Chemie Leipzig
 
VSG Altglienicke
 
18:00
Energie Cottbus
 
FSV Luckenwalde
 
Regionalliga Südwest
Germany
FT
Kickers Offenbach
5
Hoffenheim II
2
19:00
Aalen
 
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
 
19:00
FCA Walldorf
 
Wormatia Worms
 
19:00
SSV Ulm 1846
 
Bahlinger SC
 
19:00
TSG Balingen
 
Freiberg
 
19:00
TSV Steinbach Haiger
 
Mainz 05 II
 
Regionalliga West
Germany
FT
SC Wiedenbrueck
5
RW Ahlen
0
Aband.
FC Cologne II
 
Oberhausen
 
19:00
FC Bocholt
 
Wuppertaler SV
 
19:00
Lippstadt
 
FC Kaan-Marienborn 07
 
19:00
SV Roedinghausen
 
Schalke 04 II
 
19:00
SV Straelen
 
Dueren
 
19:00
Wattenscheid
 
Fortuna Cologne
 
Oberliga: Schleswig-Holstein
Germany
19:00
FC Dornbreite Lubeck
 
Oldenburger SV
 
19:00
FC Kilia Kiel
 
SV Eichede
 
19:00
Husumer SV
 
Heider SV
 
19:00
TSB Flensburg
 
Pansdorf
 
NB I
Hungary
FT
Debrecen
1
Vasas Budapest
1
23:00
Kecskemeti TE
 
Mezokovesd SE
 
Women's NB I
Hungary
16:00
Fehervar FC Women
 
Szekszardi Ufc Women
 
16:00
Viktoria FC Szombathe
 
Kelen SC Women
 
21:00
Puskas Akademia Felcsut
 
MTK Hungaria FC Women
 
1. Deild
Iceland
FT
Grotta
4
Afturelding
2
FT
KV Vesturbaer
1
Fjoelnir
4
21:00
Vestri
 
Fylkir
 
2. Deild
Iceland
FT
KF Fjallabyggdar
1
Volsungur
2
FT
Throttur Reykjavik
3
Magni
2
21:00
Hottur/Huginn
 
Reynir Sandgerdi
 
21:00
Njardvik
 
KFA
 
23:00
IR Reykjavik
 
Vikingur Olafsvik
 
Women's Cup
Iceland
FT
Stjarnan Women
1
Valur Women
3
21:00
UMF Selfoss Women
 
Breidablik Women
 
Liga 1
Indonesia
16:00
Persib Bandung
 
PSIS Semarang
 
18:15
PSS Sleman
 
Barito Putera
 
20:30
Bali United
 
Arema FC
 
Persian Gulf Pro League
Iran
21:30
Zob Ahan
 
Persepolis
 
23:00
Foolad Khuzestan
 
Sanat Naft Abadan
 
23:00
Gol Gohar
 
Tractor FC
 
1st Division
Ireland
FT
Bray Wanderers
0
Longford Town
3
FT
Cork City
0
Treaty United
2
FT
Waterford FC
2
Galway United FC
1
FT
Wexford FC
2
Cobh Ramblers
2
Women's National League
Ireland
20:00
Shelbourne FC Women
 
Treaty United WFC
 
20:00
Sligo Rovers Women
 
Bohemian FC Women
 
22:00
DLR Waves Women
 
Peamount United Women
 
23:00
Cork City WFC
 
Athlone Town AFC Ladies
 
J2 League
Japan
16:00
Grulla Morioka
 
Blaublitz Akita
 
16:00
Mito Hollyhock
 
Tokyo Verdy
 
16:00
Ventforet Kofu
 
Roasso Kumamoto
 
Postp.
Yokohama FC
 
Thespakusatsu Gunma
 
17:00
Fagiano Okayama FC
 
Renofa Yamaguchi
 
17:00
Montedio Yamagata
 
Zweigen Kanazawa
 
17:00
V-Varen Nagasaki
 
FC Ryukyu
 
17:00
Vegalta Sendai
 
Omiya Ardija
 
J3 League
Japan
Postp.
Azul Claro Numazu
 
Fujieda MYFC
 
16:00
Kamatamare Sanuki
 
Tegevajaro Miyazaki
 
Postp.
SC Sagamihara
 
Fukushima United
 
17:00
Vanraure Hachinohe
 
Iwaki FC
 
Pro League
Jordan
FT
Al-Sareeh
0
Ramtha SC
0
23:00
Shabab Al-Ordon
 
Al-Faisaly
 
Kazakhstan Cup: Group A
Kazakhstan
22:00
Aksu
 
Ordabasy Shymkent
 
22:00
Kairat Almaty
 
Atyrau
 
Kazakhstan Cup: Group B
Kazakhstan
20:00
Kaspyi Aktau
 
Akzhaiyk Uralsk
 
Kazakhstan Cup: Group C
Kazakhstan
20:00
Maktaaral FC
 
Taraz
 
Superleague
Kosovo
22:00
Dukagjini
 
FC Prishtina
 
22:00
Gjilani
 
Ferizaj
 
22:00
Trepca 89
 
Drita
 
Cup
Latvia
20:00
SC Grobina
 
Skanstes SK
 
22:00
FK Jelgava
 
FK Metta
 
A Lyga
Lithuania
21:00
Lietava Jonava
 
FK Kauno Zalgiris
 
23:00
FK Panevezys
 
FA Siauliai
 
I Lyga
Lithuania
21:00
Garliava
 
Be1 NFA
 
II Lyga
Lithuania
16:00
Viltis Vilnius
 
FK Tauras
 
17:00
Dfk Dainava B
 
FK Transinvest
 
18:00
FK Saned Joniskis
 
Klaipedos Fsm
 
18:00
FK Silute
 
Suduva B
 
19:00
Sveikata
 
FSK Radviliskis
 
National Division
Luxembourg
22:00
Racing FC Union Luxembourg
 
US Mondorf les Bains
 
Super League
Malaysia
20:00
Melaka United
 
Pahang
 
20:00
Petaling Jaya City FC
 
Negeri Sembilan
 
20:00
Terengganu
 
Sarawak United
 
Premier League
Malaysia
16:00
Kelantan
 
PDRM
 
19:15
Johor Darul Ta'zim II
 
Perak
 
Liga MX: Apertura
Mexico
FT
Necaxa
1
Monterrey
2
FT
Tijuana
3
Puebla
3
Liga MX U20: Apertura
Mexico
FT
Club Tijuana de Caliente U20
3
Puebla U20
4
21:00
Chivas Guadalajara U20
 
Atlas U20
 
21:00
Cruz Azul U20
 
Deportivo Toluca FC U20
 
21:00
Pumas Unam U20
 
America Mexico U20
 
Super Liga
Moldova
22:00
Dacia Buiucani
 
FC Sfintul Gheorghe
 
National League
Myanmar
15:30
Shan United
 
Ayeyawady United
 
Central League
New Zealand
FT
Miramar Rangers
5
FC Petone
1
09:30
Waterside Karori
 
Napier City Rovers AFC
 
10:00
Wellington Phoenix B
 
North Wellington AFC
 
Northern League
New Zealand
10:00
Auckland United FC
 
Melville United AFC
 
10:00
Eastern Suburbs
 
Western Springs AFC
 
10:00
Hamilton Wanderers
 
Bay Olympic
 
10:00
Takapuna AFC
 
Birkenhead United AFC
 
10:00
Waiheke Utd AFC
 
North Shore United AFC
 
Southern League
New Zealand
FT
Coastal Spirit FC
1
Nelson Suburbs FC
1
07:30
Dunedin City Royals FC
 
Selwyn United FC
 
07:30
Mosgiel AFC
 
Cashmere Technical
 
09:00
Christchurch United FC
 
Green Island AFC
 
09:45
Ferrymead Bays
 
Nomads United AFC
 
Premiership
Northern Ireland
FT
Larne
0
Glentoran
0
21:00
Ballymena United
 
Glenavon
 
21:00
Carrick Rangers
 
Newry City AFC
 
21:00
Coleraine
 
Cliftonville
 
21:00
Crusaders
 
Dungannon Swifts
 
Championship
Northern Ireland
21:00
Annagh United
 
Knockbreda
 
21:00
Ballyclare Comrades
 
Ballinamallard United
 
21:00
Dundela
 
Institute
 
21:00
Harland & Wolff Welders F.C.
 
Ards
 
21:00
Loughgall
 
Warrenpoint Town
 
21:00
Newington YC
 
Dergview FC
 
1st League
North Macedonia
22:00
Shkupi
 
FK Makedonija Gjorče Petrov
 
2nd League
North Macedonia
Postp.
Arsimi
 
FK Vardar Skopje
 
Postp.
FK Borec
 
FK Sloga 1934 Vinica
 
Postp.
FK Detonit Junior
 
Belasica
 
Postp.
FK Sasa
 
KF Besa Doberdoll
 
Postp.
Karaorman
 
Voska Sport
 
Postp.
Kozuf Gevgjelija
 
Pelister
 
Postp.
Lokomotiva
 
KF Gostivari
 
Postp.
Ohrid
 
FK Labunishta
 
2. Division: Group 1
Norway
20:00
Sotra Sportsklubb
 
Vard Haugesund
 
20:00
Ullern
 
Staal Joerpeland
 
21:00
Arendal Fotball
 
Oern-Horten
 
21:00
Moss
 
Notodden
 
21:00
Odds Ballklubb 2
 
Kvik Halden
 
2. Division: Group 2
Norway
18:00
Baerum
 
Ull/Kisa
 
18:00
Gjoevik-Lyn
 
Brattvaag
 
22:00
Alta
 
Asker
 
3. Division: Group 1
Norway
17:00
FK Fyllingsdalen
 
Grei
 
3. Division: Group 2
Norway
18:00
Floroe
 
Toten
 
18:00
Hoenefoss
 
Hoedd 2
 
19:00
Foerde
 
Lillehammer FK
 
19:00
Molde 2
 
Elverum
 
19:00
Volda
 
Spjelkavik
 
3. Division: Group 3
Norway
19:00
Bremnes
 
Djerv 1919
 
20:00
Bjarg
 
Viking 2
 
20:00
Fana
 
Stord
 
20:00
Sola
 
Aakra
 
3. Division: Group 4
Norway
19:00
Follo
 
Uraedd FK
 
19:00
Fredrikstad 2
 
Express
 
20:00
Halsen
 
Eik-Toensberg
 
20:00
Mandalskameratene
 
Sprint Jeloey
 
20:00
Vindbjart
 
Fram Larvik
 
3. Division: Group 5
Norway
18:00
Junkeren
 
Innstranden
 
18:00
Rana FK
 
Kolstad
 
20:00
Byaasen
 
Tiller IL
 
21:00
Melhus
 
Trygg/Lade
 
21:00
Orkla
 
Strindheim
 
21:00
Rosenborg 2
 
Nardo
 
3. Division: Group 6
Norway
19:00
Mjoelner
 
Mjoendalen 2
 
21:00
Gjelleraasen
 
Bossekop
 
21:00
Harstad
 
Floeya
 
Women's Toppserien
Norway
22:00
SK Brann Women
 
Stabaek Women
 
LPF: Clausura: Western
Panama
FT
San Francisco FC
5
Herrera FC
0
Division Intermedia
Paraguay
FT
Club Martin Ledesma
0
Deportivo Santani
2
FT
Sportivo Trinidense
2
Independiente CG
1
21:00
2 de Mayo
 
Fernando de la Mora
 
21:00
Guarani de Trinidad
 
Club River Plate
 
Liga 1: Clausura
Peru
23:00
Sporting Cristal
 
Carlos Stein
 
Liga Femenina
Peru
23:00
FC Killas Women
 
Universitario de Deportes Women
 
Ekstraklasa
Poland
FT
Widzew Lodz
1
Legia Warszawa
2
20:00
Cracovia
 
Piast Gliwice
 
22:30
Gornik Zabrze
 
Stal Mielec
 
I Liga
Poland
FT
GKS Katowice
0
Sandecja Nowy Sacz
0
20:00
SKRA Czestochowa
 
Zaglebie Sosnowiec
 
22:30
GKS Tychy 71
 
Wisla Krakow
 
II Liga
Poland
18:00
Slask Wroclaw ll
 
Olimpia Elblag
 
21:30
Stomil Olsztyn
 
Polkowice
 
22:00
Siarka Tarnobrzeg
 
Radunia Stezyca
 
Canc.
Wigry Suwalki
 
Kotwica Kolobrzeg
 
III Liga: Group 1
Poland
20:20
Pogon Grodzisk Mazowiecki
 
Warta Sieradz
 
22:00
Concordia Elblag
 
Skierniewice
 
22:00
Jagiellonia II Bialystok
 
Pilica Bialobrzegi
 
22:00
KS Blonianka Blonie
 
LKS Lodz II
 
22:00
KS Legionovia Legionowo
 
Olimpia Zambrow
 
22:00
Lechia Tomaszow Mazowiecki
 
Mlawianka Mlawa
 
Canc.
Skierniewice
 
Concordia Elblag
 
III Liga: Group 2
Poland
17:00
Gedania Gdansk
 
KS Stolem Gniewino
 
22:00
Kp Starogard Gdansk
 
Sks Unia Swarzedz
 
22:00
Unia Janikowo
 
VIneta Wolin
 
22:00
Zawisza Bydgoszcz
 
JKS Jarota Jarocin
 
III Liga: Group 3
Poland
17:00
Chrobry Glogow II
 
Stilon Gorzow
 
17:00
Rakow Czestochowa II
 
Sleza Wroclaw
 
18:00
LKS Goczalkowice-Zdroj
 
MKS Odra Wodzislaw Slaski
 
22:00
Gwarek Tarnowskie Gory
 
Lechia Zielona Gora
 
22:00
MKS Kluczbork
 
MKP Carina Gubin
 
22:00
Pniowek Pawlowice Slaskie
 
Polonia Nysa
 
III Liga: Group 4
Poland
21:00
LKS Lagow
 
Korona II Kielce SA
 
22:00
KSZO Ostrowiec
 
Wisloka Debica
 
22:00
Lublinianka Lublin
 
Cracovia Krakow II
 
22:00
Orleta Radzyn Podlaski
 
ZKS Unia Tarnow
 
22:00
Podhale Nowy Targ
 
Avia Swidnik
 
22:00
Stal Stalowa Wola
 
KS Wiazownica
 
CLJ U19
Poland
16:00
Cracovia Krakow U19
 
Lech Poznan U19
 
17:00
Escola Varsovia Warszawa U19
 
Pogon Szczecin U19
 
17:00
Lechia Gdansk U19
 
Slask Wroclaw U19
 
17:00
Miedz Legnica U19
 
Korona Kielce U19
 
17:00
Zaglebie Lubin U19
 
Wisla Krakow U19
 
22:00
Polonia Warszawa U19
 
Arka Gdynia U19
 
Women's Ekstraliga
Poland
17:00
AZS Wroclaw Women
 
Gornik Leczna Women
 
17:00
LUKS Sportowa Czworka Radom
 
Czarni Sosnowiec Women
 
17:00
Medyk Konin Women
 
Pogon Szczecin
 
21:00
Pogon Tczew
 
Kkp Bydgoszcz Women
 
22:00
UKS SMS Lodz Women
 
Aplg Gdansk Women
 
Liga Portugal 2
Portugal
FT
Tondela
1
Benfica B
1
17:00
Sporting Covilha
 
Feirense
 
21:30
CF Estrela
 
Farense
 
21:30
Torreense
 
Nacional
 
U19 Championship: 1st Stage: Group North
Portugal
23:00
Boavista Porto U19
 
CD Tondela U19
 
23:00
FC Porto U19
 
Anadia FC U19
 
23:00
Gil Vicente U19
 
Pacos F. U19
 
23:00
Gondomar SC U19
 
Rio Ave FC U19
 
23:00
Vitoria Guimaraes U19
 
FC Famalicao U19
 
23:00
Vizela U19
 
SC Braga U19
 
U19 Championship: 1st Stage: Group South
Portugal
23:00
Academica Coimbra U19
 
Sporting CP U19
 
23:00
FC Alverca U19
 
OS Belenenses U19
 
23:00
Vilafranquense U19
 
Casa Pia AC U19
 
23:00
Vitoria Setubal U19
 
SCU Torreense U19
 
K-League 1
Republic of Korea
16:00
Ulsan Hyundai
 
Daegu FC
 
17:30
Incheon United
 
Jeonbuk FC
 
K-League 2
Republic of Korea
16:00
Jeonnam Dragons
 
FC Anyang
 
18:00
Ansan Greeners
 
Gwangju FC
 
18:00
Bucheon FC 1995
 
Seoul E-Land FC
 
K3 League
Republic of Korea
15:00
Pocheon Citizens FC
 
Gyeongju H & N
 
17:00
Dangjin Citizen
 
Hwaseong
 
17:00
Gimhae
 
Daejeon Korail
 
17:00
Paju Citizens
 
Busan Transport Corp
 
Liga II
Romania
15:00
Comunal Selimbar
 
ASU Politehnica Timisoara
 
15:00
CSC Dumbravita
 
FC Unirea Dej
 
15:00
CSM Politehnica Iasi
 
Viitorul Pandurii Targu Jiu
 
15:00
Ripensia Timisoara
 
FC Unirea Slobozia
 
15:00
Unirea Constanta
 
Progresul Spartac
 
15:30
FC Metaloglobus Bucuresti
 
FC Buzau
 
Highland League
Scotland
21:00
Brora Rangers
 
Banks O'Dee
 
21:00
Buckie Thistle
 
Strathspey Thistle
 
21:00
Deveronvale
 
Brechin City
 
21:00
Formartine United
 
Nairn County
 
21:00
Huntly
 
Rothes
 
21:00
Inverurie Loco Works
 
Forres Mechanics
 
21:00
Keith
 
Clachnacuddin
 
21:00
Lossiemouth
 
Fraserburgh
 
21:00
Wick Academy
 
Turriff United
 
Lowland League
Scotland
21:00
Berwick Rangers
 
East Stirlingshire
 
21:00
Bo'ness United
 
Hearts B
 
21:00
Caledonian Braves
 
Rangers B
 
21:00
Civil Service Strollers
 
Tranent Juniors
 
21:00
Cowdenbeath
 
Dalbeattie Star
 
21:00
East Kilbride
 
Gala Fairydean Rovers
 
21:00
Edinburgh University
 
Spartans FC
 
21:00
Gretna FC 2008
 
Celtic B
 
Prva Liga
Serbia
22:30
FK IMT Beograd
 
Jedinstvo Ub
 
22:30
Radnicki Sremska Mitrovica
 
Indjija
 
Premier League
Singapore
16:30
Tanjong Pagar United FC
 
Tampines Rovers FC
 
16:30
Young Lions
 
Lion City Sailors FC
 
Super Liga
Slovakia
FT
Skalica
1
Zeleziarne Podbrezova
1
21:00
Zilina
 
Zlate Moravce
 
23:00
Ruzomberok
 
Trencin
 
2. Liga
Slovakia
FT
Spartak Myjava
3
Dubnica
1
22:00
Komarno
 
Humenne
 
22:00
Tatran Presov
 
FC Petrzalka 1898
 
U19 League
Slovakia
16:00
DAC 1904 Dunajska Streda U19
 
FC Petrzalka U19
 
16:00
FC Kosice U19
 
Ruzomberok U19
 
16:00
MFK Dukla Banska Bystrica U19
 
Zemplin Michalovce U19
 
16:00
Slovan Bratislava U19
 
ZP Sport Podbrezova U19
 
16:00
Zilina U19
 
ViOn Zlate Moravce U19
 
18:00
Spartak Trnava U19
 
FK Poprad U19
 
Women's First League
Slovakia
16:00
AS Trencin Women
 
MFK Ruzomberok Women
 
16:00
GFC Topolcany Women
 
SK Slovan Bratislava Women
 
16:00
Spartak Myjava
 
Skf Zilina Women
 
21:00
Slc Banska Bystrica Women
 
Nove Zamky Women
 
22:00
FC Petrzalka 1898 Women
 
FC Spartak Trnava Women
 
Prva Liga
Slovenia
FT
NK Celje
1
NK Bravo
0
22:30
Mura
 
Tabor
 
2. SNL
Slovenia
22:30
ND Bilje
 
NK Bistrica
 
22:30
NK Dob
 
ND Beltinci
 
22:30
Primorje
 
Fuzinar
 
22:30
Rogaska
 
Aluminij
 
Premier League
South Africa
FT
Maritzburg United
0
Moroka Swallows
0
20:00
Mamelodi Sundowns FC
 
Kaizer Chiefs
 
20:00
Marumo Gallants
 
Lamontville Golden Arrows
 
20:00
Stellenbosch FC
 
Royal AM
 
22:30
Richards Bay
 
Sekhukhune United
 
Superettan
Sweden
20:00
Dalkurd
 
Oergryte
 
20:00
Joenkoepings Soedra
 
Halmstads BK
 
Division 1: North
Sweden
18:00
FC Stockholm Internazionale
 
Sollentuna FK
 
Division 1: South
Sweden
18:00
Lunds BK
 
Tvaaaakers IF
 
21:00
Lindome GIF
 
Aatvidaberg
 
21:00
Oskarshamns AIK
 
Torns IF
 
21:00
Vaenersborgs IF
 
Aengelholms FF
 
Division 2: Norrland
Sweden
17:00
Bergnaesets AIK
 
Sund IF
 
18:00
IFK Luleaa
 
Ytterhogdals IK
 
18:00
IFK Oestersund
 
Kiruna FF
 
19:00
Bodens BK
 
Umeaa FC Akademi
 
19:00
Friska Viljor
 
Storfors AIK
 
20:00
Sandviks IK
 
Gottne IF
 
21:00
Aelgarna-Haernoesand IF
 
Skellefteaa
 
Division 2: Norra Goetaland
Sweden
FT
Ahlafors IF
2
IK Gauthiod
0
FT
Grebbestads IF
1
Saeffle SK
2
18:00
Stenungsunds IF
 
Vaenersborgs FK
 
19:00
Angered BK
 
Yxhults IK
 
19:00
IFK Kumla
 
Mjoelby AI FF
 
19:00
Karlslunds IF HFK
 
Herrestads AIF
 
Division 2: Norra Svealand
Sweden
Canc.
Akropolis IF
 
FC Gute
 
17:30
Sandvikens AIK FK
 
IFK Stocksund
 
19:00
Skiljebo SK
 
Hudiksvalls
 
21:00
Kvarnsvedens IK
 
IFK Uppsala
 
Division 2: Soedra Goetaland
Sweden
FT
FBK Balkan
2
Nosaby IF
3
FT
Raeppe GOIF
1
Haessleholms IF
4
19:00
Ariana FC
 
Oesterlen FF
 
19:00
FK Karlskrona
 
Kristianstad FC
 
19:00
Hoegsby IK
 
FC Rosengaard
 
19:00
IFK Haessleholm
 
Asarums IF FK
 
Division 2: Soedra Svealand
Sweden
FT
IK Sleipner
1
United IK Nordic
2
19:00
Huddinge IF
 
Smedby AIS
 
19:00
Karlbergs BK
 
IFK Lidingoe
 
21:00
Nykoepings BIS
 
Vaermbols FC
 
Division 2: Vaestra Goetaland
Sweden
FT
Assyriska BK
2
Vaestra Froelunda
2
18:00
Onsala BK
 
Toeloe IF
 
U19 Allsvenskan
Sweden
18:00
Helsingborgs U19
 
Djurgarden U19
 
19:00
Malmo FF U19
 
Elfsborg U19
 
19:30
BK Hacken U19
 
Brommapojkarna U19
 
19:30
IFK Goeteborg U19
 
Hammarby IF U19
 
20:00
Norrkoping U19
 
AIK Solna U19
 
21:00
Halmstad U19
 
Sirius U19
 
22:00
Taby FK U19
 
Oesters IF U19
 
Challenge League
Switzerland
FT
Xamax
0
Lausanne
1
FT
Yverdon
1
Wil
3
FT
Bellinzona
0
Aarau
4
23:00
FC Stade Lausanne-Ouchy
 
Schaffhausen
 
Promotion League
Switzerland
20:30
Basel II
 
Kriens
 
21:00
Cham
 
St. Gallen II
 
21:00
Chiasso
 
Biel/Bienne
 
21:00
FC Rapperswil-Jona
 
Breitenrain
 
21:00
FC Zuerich II
 
Etoile Carouge
 
21:00
Luzern II
 
Bulle
 
21:00
SC Bruehl
 
Bavois
 
21:00
SC YF Juventus Zuerich
 
Young Boys II
 
22:00
Stade Nyonnais
 
Baden
 
1. Liga: Group 1
Switzerland
22:00
Echallens
 
La Chaux-de-Fonds
 
22:00
FC Monthey
 
FC Grand-Saconnex
 
22:00
Meyrin
 
Sion II
 
22:30
Portalban
 
Martigny
 
22:30
Vevey
 
Concordia Lausanne
 
1. Liga: Group 2
Switzerland
21:00
Dornach
 
Concordia
 
21:00
FC Schoetz
 
Delemont
 
21:00
Rotkreuz
 
Emmenbruecke
 
21:00
Solothurn
 
FC Muri
 
21:00
Xamax U21
 
Wohlen
 
22:00
FC Bassecourt
 
Black Stars
 
1. Liga: Group 3
Switzerland
21:00
Eschen/Mauren
 
Paradiso
 
21:00
Grasshopper II
 
FC Kreuzlingen
 
21:00
Hongg
 
Lugano II
 
21:00
Linth
 
FC Wettswil-Bonstetten
 
21:00
Winterthur II
 
FC Gossau
 
22:00
AC Taverne
 
FC Uzwil
 
23:30
Tuggen
 
Weesen
 
Thai League
Thailand
18:00
Ratchaburi FC
 
Muang Thong United
 
18:30
Lampang FC
 
Nong Bua Pitchaya FC
 
19:00
Nakhon Ratchasima FC
 
Buriram United
 
Thai League 2
Thailand
17:30
Ayutthaya United FC
 
Kasetsart
 
18:00
Chainat FC
 
Krabi FC
 
18:30
Rayong FC
 
Trat FC
 
19:00
Raj Pracha
 
Phrae United
 
Primera División: Clausura
Uruguay
FT
Boston River
1
River Plate
2
FT
Plaza Colonia
2
Cerro Largo
0
Segunda División
Uruguay
22:15
Uruguay Montevideo
 
Rampla Juniors
 
USL Championship
USA
FT
New York Red Bulls II
1
Charleston Battery
3
FT
Colorado Springs Switchbacks FC
4
El Paso Locomotive
4
FT
Orange County SC
2
Phoenix Rising FC
1
MLS Next Pro
USA
FT
Rochester New York FC
1
Toronto FC II
2
FT
New York City FC II
0
Orlando City B
2
FT
North Texas SC
4
Real Monarchs SLC
0
National Women's Soccer League
USA
FT
Houston Dash Women
0
Racing Louisville Women
0
Pro League
Uzbekistan
19:00
Andijon
 
Turon
 
20:00
FK Aral Samali
 
PFC Shurtan
 
Primera División
Venezuela
FT
Portuguesa FC
0
Deportivo Lara
0
FT
Metropolitanos FC
2
Estudiantes Merida
0
V-League
Vietnam
17:00
Binh Duong
 
Saigon FC
 
18:00
Nam Dinh
 
Song Lam Nghe An
 
V-League 2
Vietnam
16:00
Huda Hue
 
Phu Dong FC
 
16:30
Cong An Nhan Dan
 
Khanh Hoa Nha Trang
 
17:00
Binh Phuoc
 
Phu Tho FC
 
Cymru Premier
Wales
FT
Airbus UK Broughton
1
Aberystwyth
2
20:30
Cardiff Met University
 
Connah's Quay
 
20:30
Haverfordwest
 
Caernarfon
 
20:30
Newtown
 
TNS
 
23:45
Pontypridd Town
 
Flint Town United
 
Cymru North
Wales
FT
Gresford Athletic
0
Mold Alexandra
1
FT
Holywell Town
1
Colwyn Bay
6
FT
Llanidloes Town FC
2
Chirk AAA FC
0
20:30
Buckley Town
 
Ruthin Town
 
20:30
Cefn Druids AFC
 
Holyhead Hotspur
 
20:30
Conwy Borough FC
 
Llandudno FC
 
20:30
Guilsfield FC
 
Prestatyn Town FC
 
20:30
Penrhyncoch FC
 
Porthmadog
 
Cymru South
Wales
FT
Abergavenny Town FC
3
Goytre United
1
FT
Afan Lido
1
Taffs Well
1
FT
Barry Town
0
Briton Ferry
1
FT
Llanelli
1
Ammanford
1
20:30
Carmarthen
 
Swansea University
 
20:30
Llantwit Major
 
Cwmbran Celtic
 
20:30
Trefelin BGC
 
Cambrian & Clydach
 
20:30
Ynyshir Albions FC
 
Pontardawe Town
 
Premier Soccer League
Zimbabwe
20:00
Chicken Inn FC
 
Harare City
 
20:00
Cranborne Bullets FC
 
Ngezi Platinum FC
 
20:00
FC Platinum
 
Black Rhinos
 
20:00
Herentals FC
 
Highlanders